A. Le Coq

PROTEIINIJOOK – KELLELE JA MILLEKS?

Arctic Sport proteiinijook on mõeldud nii noortele kui täiskasvanutele, aidates katta päevast valguvajadust ja peletades näljatunnet toidukordade vahel. Proteiinijook on täiendavaks valguallikaks ka sportlastele, kuna füüsiline trenn kiirendab valkude lõhustumist kehas.

Arctic Sport proteiinijook sobib hästi:

  • Füüsiliselt aktiivsetele inimestele päevase valguvajaduse rahuldamiseks.
  • Väikese kehakaaluga inimestele, kes soovivad kehakaalu tõsta – valgujook on energia- ja valguallikas.
  • Kontoriinimestele mugavaks valgurohkeks vahepalaks kiirel tööpäeval.
  • Kaalulangetajatele maiustuse asemel oma magusaisu rahuldamiseks, näljatunde leevendamiseks ning lihasmassi säilitamiseks kaalulanguse ajal. Laktoosi- ja gluteenitalumatusega inimestele on see heaks alternatiivseks valguallikaks.
  • Sportlastele lihasmassi kasvatamiseks, säilitamiseks ning lihaste taastumiseks pärast treeningut.

Naiselik hirm – valgud ja lihasmassi suurenemine

Naised tihti pelgavad jõutrenni ning täiendava proteiini tarbimist välditakse, et mitte muutuda liiga lihaseliseks. Meeles tuleb pidada, et ainult valkude tarbimisest lihasmass ei kasva, selleks on vaja anda kehale koormust jõutreeningu näol. Kui on näha, et keha reageerib jõutreeningule liiga hästi, on jõutreeningu osakaalu võimalik vähendada ning teha rohkem aeroobset trenni.

Naiste rasvaprotsent on meestega võrreldes suurem ja kehakaal väiksem, seega nii energia- kui ka valguvajadus on naistel meestest madalam. Valgusoovitused on naistele küll samad, mis meestele, kuid kui mõõduka füüsilise aktiivsusega naine tarbib näiteks 1,5 g valku ühe kehakilogrammi kohta, siis näiteks 60-kilogrammise kehakaalu juures peaks ta päevas tarbima ca 90 g valke. Sarnase füüsilise aktiivsusega mees, kelle kehakaal on näiteks 80 kilogrammi, võiks tarbida samuti 1,5 g valku ühe kehakilogrammi koha, mis teeb päevaseks koguseks 120 grammi. Seega ei maksa valkude tarbimist ja proteiinijooke kui lihasmassi suurendajaid karta, vaid tarbida valgurikkaid toiduaineid ja tooteid vastavalt enda kehakaalule ja füüsilisele aktiivsusele.

Tere tulemast A. Le Coqi maailma

Kinnitan, et olen vähemalt 18-aastane