A. Le Coq

MIS ON PROTEIINIJOOK?

Proteiinijook on kõrge valgusisaldusega toidulisand, mis segatakse kokku valgupulbrist ning näiteks veest, piimast või mahlast. Tihti on valgujookidesse lisatud vitamiine ja mineraalaineid. On ka piimal baseeruvaid valmis valgujoogitooteid, nagu Arctic Sport proteiinijoogid, kuhu enam midagi lisama ei pea.

Proteiinijoogi eesmärk on aidata kiirelt ja mugavalt täita soovituslikku päevast valgunormi. Täiskasvanud inimese päevane soovituslik valgukogus on üks gramm valku ühe kilogrammi kehakaalu kohta. Kuna füüsiline trenn kiirendab valkude lõhustumist kehas, siis sportlastel ja aktiivsema elustiiliga inimestel võib päevane valguvajadus olla lausa 2,5 g ühe kilogrammi kehakaalu kohta.

Peale vee, mis moodustab ligi 2/3 keha kogumassist, on valgud üks olulisemaid komponente meie kehas, olles nii naha, luude, lihaste kui teiste kudede ehitusmaterjaliks. Inimkeha koosneb ligikaudu 20% ulatuses valkudest ehk proteiinidest ja seetõttu ei tohiks valgutarbimist alahinnata.

Arctic Sport proteiinijook sobib laktoosi- ja gluteenitalumatuse all kannatavatele inimestele, kuna ei sisalda laktoosi ega gluteeni. Neile inimestele on proteiinijook hea viis täitmaks päevast soovituslikku valgunormi.

Proteiinijoogi eelised:

  • Mugavus – kui ühe toidukorra valmistamine on tihti üsna ajamahukas, siis valgujoogi segamine võtab vaid minuti. Veelgi mugavam on kaasa haarata juba valmiskujul Arctic Sport proteiinijook.
  • Kiire omastamine – proteiinijooki omastab keha üsna kiiresti ja see on kasulik juhul, kui teha trenni mitu korda päevas (ning trennide vahe on üsna lühike) või kui treeningkoormus on suur.
  • Säilimisaeg – valgujook säilib avamata kujul hästi ka toatemperatuuril, seda ei ole vaja hoida külmkapis.

Pea meeles!

  • Proteiinijook ei asenda mitmekülgset toitumist, vaid täiendab seda.
  • Neeru- või maksahaiguste puhul tuleb oma valgutarbimisel silma peal hoida ning vältida ületarbimist.