A. Le Coq

Õllemuuseum

NB! Seoses muuseumi uuendustöödega on õllemuuseum suletud. Uuenenud muuseumi avame 2022. aasta alguses.

Tartu on Eesti õlletööstuse sünnikoht ja on olnud õllelinn varsti juba ligi tuhat aastat. Selleks, et jäädvustada tööstusliku õlletegemise ajalugu, avati 1. juulil 2003. a. õllemuuseum. Õllemuuseum paikneb A. Le Coq’i territooriumil 1898. a. valminud linnasetornis. Muuseum asub kuuel korrusel ja väljapanekul on üle 2000 eksponaadi. Ekspositsioon jutustab maailma ja Eesti õlletegemisest alates muinas-Egiptuse õllekultuurist kuni tänapäevani. Vaadata saab nii koduõlle tegemise riistu kui ka vanu tööstuslikke õlleseadmeid. Loomulikult ei puudu muuseumist õllekorgid, -pudelid, -kannud ja -vaadid. Muuseumieksponaadid pajatavad tudengite õllekommetest, välja on pandud ka tehase oma rahad ning medalid maailmanäitustelt.

alc-muuseum

KÜLASTAMINE:

NB! Seoses muuseumi uuendustöödega on õllemuuseum suletud. Uuenenud muuseumi avame 2022. aasta alguses.

Giidiga ekskursioonid (eesti, vene või inglise keeles) kestavad kaks tundi. Ekskursioon sisaldab tootmise ja muuseumi külastust ning lõpeb A. Le Coq’i toodete degusteerimisega muuseumi pubis. Riigipühadel muuseum suletud!

Giidiga ekskursioonid üksikkülastajatele toimuvad neljapäeval kell 14 ja laupäeval kell 10, 12 ja 14. Eelnev registreerimine pole vajalik.

Giidiga ekskursioonid gruppidele (8‒25 inimest) toimuvad eelregistreerimisega. Ekskursioonid toimuvad esmaspäeval, teisipäeval, kolmapäeval, neljapäeval, reedel ja laupäeval kell 10, 12 ja 14. Eelregistreerimine tööpäeviti kell 8.00‒16.30 telefonil +372 744 9713 või +372 744 9711, e-aadressil muuseum[ät]alecoq.ee või allpool toodud ankeedivormi kaudu (saadetakse automaatselt edasi meilile muuseum[ät]alecoq.ee).

PILETIHINNAD:

Üle 18 eluaasta 10 eurot
Kuni 17. eluaastani (k.a)  3 eurot

Ekskursiooni eest tasutakse kingipoes sularahas või kaardimaksega. Samuti on võimalik tasuda voucher’i alusel ülekandega.

Õllemuuseumisse pääseb tehase peaväravast Laulupeo puiesteelt (Tähtvere pargi poolne värav).

Ekskursiooni broneerimine

 

Kontaktisik

 

Erisoovid

 

Tere tulemast A. Le Coqi maailma

Kinnitan, et olen vähemalt 18-aastane