A. Le Coq

A. Le Coqi raamat

Raamat “Õllelinn Tartu. Pühendatud A. Le Coq’i 200. sünnipäevale”

ollelinn_tartu“Õllelinn Tartu” on raamat, mis käsitleb õlletööstuse ajalugu läbi sajandite, kusjuures kirjeldatakse ka üldist ajaloolist tausta. Raamat on kõvakaaneline, selles on 376 lehekülge, sisu on neljavärvitrükis ning sisaldab külluslikku pildimaterjali. Raamatu kaaneümbrise siseküljel on vana linnaplaan, kus on tähistatud Tartu linnas asunud õlletehaste ja laagrikeldrite asukohad. Raamatul on inglise-, soome- ja venekeelne resümee, pildiallkirjad on eesti- ja inglise keeles. Raamatu lõppu on lisatud allikate, kirjanduse ja illustratsioonide loetelu ning nimeregister.

Väärikas trükis sündis A. Le Coq’i 200. sünnipäevaks. Eestis on üldse vähe nii vanu tööstusi ja väga üksikuid, kes on ette võtnud oma ja oma tööstusharu ajaloost kirjutada. Aga kuna A. Le Coq’i kodulinn Tartu on Eesti õlletööstuse sünnikoht ning ajalugu, millest rääkida, on huvitav, siis selline suur töö võeti ette. Selle eest tuleb tänulik olla raamatu autorile Andres Sepale, kes selle raamatu kirjutamiseks kogus materjale juba aastaid. Andres Sepp on sündinud Tartus 1963. aastal. Huvi ajaloo vastu on teda saatnud kogu aeg. Autor töötas 1993-1994 RAS Tartu Õlletehase reklaamigrupi juhina ning oli seejärel ametis reklaamiagentuurides ja trükiste toimetamisel. Ta on osalenud õlleajaloo teemaliste näituste koostamisel Eestis ja Soomes. Alates 1999 on Andres Sepp MTÜ Eesti Õlleajaloo Selts juhataja.

“Õllelinn Tartu. Pühendatud A. Le Coq’i 200. sünnipäevale” on müügil raamatukauplustes üle Eesti. Raamatu keskmine hind on 21 eurot.

Vaata lisa:

Õllemuuseum
A. Le Coqi ajalugu

Tere tulemast A. Le Coqi maailma

Kinnitan, et olen vähemalt 18-aastane