A. Le Coq

2016 – A. Le Coq kui Eesti õllekultuuri arendaja ja joogituru liider

25.11.2014

Eesti õllekultuuri arendajast ja joogikultuuri liidrist A. Le Coq’ist on saanud Eesti joogituruliider, omades 2015. aasta keskmise näitajana kõikides joogiturusegmentides, kus ettevõte tegutseb, esimest või teist positsiooni. Ettevõtte olulisemateks brändideks on A. Le Coq, Fizz, Aura ja Limonaad.


A. Le Coq jätkab tootevaliku laiendamist ning tegeleb pideva tooteuuendusega. 2012. aastal tuleb turule Eesti esimene maheõlu Organic Beer. 2013. aastal tõime tagasi ajaloolise õlle A. Le Coq Imperial, millele oli 1912. aastal antud Venemaa Tsaariõukonna ametliku õlle tiitel. Imperial Ale, Gold ja Märzen on Vene Tsaari esindusõlle Imperial Extra Double Stout järeltulijad. 2016. aasta kevadel tõime turule purkidesse villitud Brewers Collectioni eriõlled IPA, BLOND ja KRIEK ning esmakordselt ka alkoholivaba õlle.

Eesti vanima õlletootjana seisab A. Le Coq hea Eesti õllekultuuri säilimise ja edendamise eest. Õllekultuuri arendamiseks käivitasime 2011. aasta oktoobris projekti Beer Star, mille eesmärk on tõsta õllede serveerimiskvaliteeti Eesti pubides ja restoranides. Projekti käigus  koolitame A. Le Coqi õlut müüvate toitlustuskohtade personali ja jagame teadmisi, kuidas õlut hinnata, serveerida ja toiduga sobitada. Koolituse läbinud baarid ja pubid tunneb ära Beer Star märgi järgi.

2013. aasta sügisel pandi alus Beer Stari ja Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni ühisettevõtmisele – Eesti parima õllesommeljee võistlustele. Tegemist on ainulaadse võistlusega Baltikumi ja Skandinaavia piirkonnas ning esimese Eesti parima õllesommeljee tiitli pälvis Kristjan Markii.

2014 – Eesti parima õllesommeljee tiitli võidab Urmas Linnamägi.
2015 – Eesti parima õllesommeljee tiitli võidab Oskar Pihlik.
2016 – Eesti parima õllesommeljee tiitli võidab Els-Maria Uibo.

Tere tulemast A. Le Coqi maailma

Kinnitan, et olen vähemalt 18-aastane