A. Le Coq

2004 − Eesti suurim joogitootja − A. Le Coq

25.11.2014

21. sajandi algusaastatel kujunes A. Le Coq’ist välja Eesti suurim joogitootja, kelle tootegruppide arv oli kasvanud kümnele. A. Le Coq’i tootevalikus on vesi, mahlad, karastus-, energia- ja spordijoogid, lisaks ka alkohoolsed joogid − õlu, siider ning long drink’id. A. Le Coq’ist on saanud Eestis mahlade, spordijookide, siidrite ja long drink’ide turuliider.


Uued purgi- ja plastpudelite villimisliinid, uued pastöörid õlle ja mahla villimiseks ning kvaliteetse plastpudeli kasutusele võtmine on olnud olulised etapid tänase edu kujunemisel. Murrangulisteks aastateks olid 2003, mil A. Le Coq ostis mahlatootja AS Ösel Foods ja jätkas ise Aura kaubamärgi all mahlade ning mahlajookide tootmist ning arendamist ja 2004, kui A. Le Coq esimese joogitootjana Eestis tootis aastas üle 100 miljoni liitri jooke, kindlustades oma liidripositsiooni joogiturul veelgi. 2005. aastal lisandus A. Le Coq’i tooteportfelli near water tootekategooria.

2005. aastal tõi A. Le Coq turule fooliumiga kaetud purgid, aasta pärast aga reljeefsed purgid. Lisaks avas A. Le Coq 2006. aastal uudse, sangaga kuuspakk-purkide pakkimisliini. Ettevõtte arengus oli oluliseks etapiks kogu lao ning jaotusvedude kolimine eraldi logistikakeskusesse, mis võimaldas vabanenud pindadele rajada uue plastpudelite villimisliini ja seeläbi kahekordistada plastpudelite tootmisvõimsust.

Tere tulemast A. Le Coqi maailma

Kinnitan, et olen vähemalt 18-aastane