A. Le Coq

Vastutustundlik tarbimine

A. Le Coq on Eesti juhtiv joogitööstus, mis seisab teadliku ja vastutustundliku alkoholitarbimise eest. Vastavalt Eesti õlletootjate eetikakoodeksile ja ettevõtte väärtustele oleme oma igapäevategevustes ja turunduskommunikatsioonis vastutustundlikud – usume, et alkoholi mõistlik tarbimine ennetab ühiskonnas liigjoomisest tulenevaid kahjusid. Ootame ja eeldame sama oma koostööpartneritelt.

Mis on vastutustundlik tarbimine?

Tervise Arengu Instituut on määratlenud alkoholi tarbimise riskipiirid, mis sätestavad, et meesterahva puhul peaks päevane alkoholitarbimine jääma alla 4 ühiku. Naisterahvas ei tohiks alkoholi tarbida enam kui 2 ühikut päevas. Alkoholiühikuks loetakse 10 g puhast alkoholi. Alkoholiühikute hulk joogis sõltub alkoholi kangusest ja klaasi või pudeli mõõdust. Näiteks 0,5-liitrises lahjas õlles on ligikaudu 2 alkoholiühikut. Nii meestel kui ka naistel peaks nädalas olema vähemalt 3 alkoholivaba päeva.

Allikas: Alkoinfo.ee

A. Le Coqi vastutustundliku alkoholikultuuri edendamise statuut

  • Seisame alkoholi kuritarvitamise ja sellest tulenevate kahjude vastu.
  • Edendame ühiskonnas mõõdukat alkoholitarvitamist.
  • Taunime alkohoolsete jookide müümist alaealistele ja alkohoolsete jookide tarbimist alaealiste seas.
  • Toetame kauplustes kontrollostude tegemist, et ennetada alaealiste alkoholioste.
  • Taunime alkoholi tarvitanud inimeste puhul mootorsõiduki juhtimist ja veespordialadega, sh ujumisega tegelemist.
  • Seisame järeltuleva põlve eest: rasedus ja alkohol ei sobi kokku.
  • Panustame erinevate koostööprojektide raames noorte sporti ja vaba aja tegevustesse, et toetada tegusat ning rõõmsat lapsepõlve.
  • Paneme oma tootearenduses rõhku alkoholivabadele toodetele, et pakkuda tarbijale valikuid ja alternatiive.
  • Oleme avatud ja koostööaldis ettevõte, kes panustab Eesti inimeste elu edendamisesse nii kohalikul, regionaalsel kui ka riiklikul tasandil.

Selge Grupijuht koos alkoholivaba A. Le Coq Premiumiga

Selleks, et suvine pööripäev mööduks kõigi jaoks rõõmsalt, toetame juba aastaid oma alkoholivaba õllega Kuku raadio algatatud Selge Grupijuhi kampaaniat ja kutsume kõiki sellega liituma.

Selge Grupijuht on jaanipäevapidustustel oma sõpradele kaineks autojuhiks ja hoolitseb selle eest, et keegi pärast kangema kraami pruukimist autorooli ei istuks. Et jaanipäev siiski aga päris ilma õlleta ei mööduks, on Selge Grupijuhi jaanijookideks A. Le Coqi alkoholivaba Premium ja Fassbrause.

Anna ennast üles igal aastal enne jaanipäeva Selge Grupijuhina ja ole oma sõpruskonnas see, kes hoolitseb selle eest, et rooli istuksid vaid selge peaga juhid.

Tere tulemast A. Le Coqi maailma

Kinnitan, et olen vähemalt 18-aastane