A. Le Coq

Vastutustundlik tootearendus ja tarbijakommunikatsioon

Joogitööstusvaldkonnas on tooteohutuse tagamine elementaarne. Kõik meie tooted on valmistatud rangete nõuete kohaselt – vastavalt kehtivale seadusandlusele, eeskirjadele ja kvaliteedistandarditele (kvaliteedijuhtimissüsteemi standard ISO 9001:2015, toiduohutussüsteem HACCP). Toodete pikaajalise edu tagamiseks on sama oluline ka nende maitse ja valmistamise viis. Tarbija eelistusi ja ootusi arvestav tootearendus on kindlasti üks meie sajandivanuse ettevõtte edu alus.

Sama oluliseks kui tootearendust, peame ka oma toodete tarbimise viisi. Propageerime mõistlikku ja vastutustundlikku tarbimist ning juhime sellele ka tarbijate tähelepanu. Teeme iga päev tihedat koostööd mitme riikliku ja rahvusvahelise joogitööstuse ja -ühendusega, et edendada mõõdukat alkoholitarbimist.

 

Vastutustundlik tarbimine

Alkoholitootjana võtame ühiskonna ees vastutuse ja toetame ning soosime alati ka algatusi, mis propageerivad alkoholi nulltolerantsi. Oleme alates aastast 2016 Kuku raadio algatatud jaanipäeva selge grupijuhi aktsiooni pikaajaline partner. Meile on oluline olla selle algatuse taga ning anda selgelt mõista, et alkoholitarbimine ja autojuhtimine ei kuulu kokku. Samuti rõhutame alati nii toodetel kui ka turundustegevustes alkohoolsete jookide mittesobivust rasedate, alaealiste ja autojuhtimisega.

 

Vastutustundlik tootearendus

Seisame iga päev selle eest, et meie tootearendus oleks vastutustundlik. Selleks:

  • Suurendame järjepidevalt alkoholivabade toodete osakaalu kogu tooteportfellis
  • Suurendame pidevalt alkoholivabade toodete osakaalu alkoholikategooriates
  • Pöörame pidevalt tähelepanu lisatud suhkru vähendamisele meie toodetes. Eesmärk on aastaks 2025 vähendada meie toodete portfellis lisatud suhkru osakaalu 15% võrreldes aastaga 2015.
  • Oleme võtnud eesmärgiks pidevalt arendada tervisliku lisandväärtusega ja erineva funktsionaalsusega tooteid (vitamiinid, mineraalid, proteiinid jms)
  • Lähtume iga uue toote loomisel selle tervislikumaks muutmise põhimõttest: vähem alkoholi, väiksem kogus, vähem lisaaineid.
  • Ei kasuta oma toodetes asovärve
  • Oleme liitunud õlletootjate eneseregulatsiooniga, mille alusel me ei tooda üle 7-kraadist õlut ja longdrinki ega üle 4.5 kraadist siidrit
  • Pöörame erilist rõhku pakendiohutusele. Alates 2020. aastast, tagamaks kõrgemaid hügieeninõudeid ka pakenditele, oleme katnud kõik üksikud purgitooted kaitsva fooliumiga ja need täiendavalt UV-desinfitseerinud, et kaitsta tooteid erinevate keskkonnamõjude eest (viirused, bakterid).

 

Vastutustundlik tarbijakommunikatsioon

Seisame selle eest, et meie toodete turundustegevus oleks vastutustundlik. Lähtume mitmest riiklikust ja rahvusvahelisest toidu- ja karastusjookide vastutustundliku turunduse põhimõttest. Jälgime, et me ei läheks reklaamitegevuses vastuollu Rahvusvahelise Kaubanduskoja (ICC) vastutustundliku reklaami juhistega ega Euroopa Liidu Toiduaine- ja Joogitööstuse Konföderatsiooni (CIAA) ning Eesti Õlleliidu eneseregulatsioonikoodeksiga. Lisaks ettekirjutatud suunistele ja regulatsioonidele rakendame oma turundustegevustes ka enesekontrolli, mis võib mõneti olla isegi rangem kui ametlikud piirangud. Just nii tegutsedes vastame joogitööstusele esitatud ootustele ja edendame oma tööstusharus vastutustundlikku turundust. Meie eesmärk on aastaks 2021 viia sisse kõikidel alkoholipakenditel hoiatusmärgid.

 

Kultuuri ja pärandi hoidmine

Eesti vanima joogitootjana väärtustame kohalikku joogikultuuri ja ajalugu. 2003. aastal asutasime õllemuuseumi, mis asub A. Le Coqi territooriumil ja on kõigile külastamiseks avatud. Õllemuuseum asub 1898. aastal ehitatud ajaloolises linnasetornis ja tutvustab õlletööstuse väärikat ajalugu. Muuseumi püsiekspositsioonis on tuhandeid eksponaate, mis pakuvad rikkalikku ajaloolist ja tehnoloogilist teavet õlletootmise arengust alates Sumerist ja Egiptusest kuni tänapäevani. A. Le Coqi õllemuuseumi külastades saab läbi astuda kingipoest, kus leiab ligi 200 meenekingitust, sh A. Le Coqi sümboolikaga õlleklaase ning riide- ja tarbeesemeid. Poes on samuti saadaval lai valik A. Le Coqi tooteid.

Tere tulemast A. Le Coqi maailma

Kinnitan, et olen vähemalt 18-aastane