A. Le Coq

A. Le Coq toetab

A. Le Coq loob positiivseid elamusi ‒ Eesti suurima joogitootja A. Le Coq’i eesmärk on luua hea tunne kõigile endaga seotud huvigruppidele. Oma tarbijatele ‒ läbi parima maitse ja kvaliteediga toodete, kogu ühiskonnale ‒ vastutustundliku ja hooliva käitumisega ettevõttena. Kliendikeskse lähenemise kaudu  pakume jätkuvat kasumlikkust ning oleme usaldusväärne partner kõigile neile, kellega teeme koostööd.

Ettevõte toetab tipp- ja rahvasporti, kultuuri ning teadust, aidates tõhusa maksumaksjana kaasa nende valdkondade arengule. A. Le Coq loob hea tunde ka oma töötajatele, pakkudes motiveerivat töökeskkonda ja majanduslikku stabiilsust. Omanikele tagame ettevõtte hea toimivuse ja motiveeritud töötajate kaudu ettevõtte efektiivsuse, turuosa kasvu ning jätkuva kasumlikkuse.

A. Le Coqi praegune edu on saavutatud tänu ühiskonna positiivsele toetusele. Seetõttu tunneme moraalset kohustust ja sotsiaalset vastutust aidata neid valdkondi, mida ei ole piisavalt rahastatud. Meie jaoks tähendab sotsiaalne vastutustunne, et mõtleme igapäevaselt, kuidas saame omalt poolt kaasa aidata Eesti elu paremaks muutmisele.

Oleme aastate jooksul toetanud nii rahaliselt kui ka muul moel algatusi nii haridus-, teadus-, kultuuri- kui ka spordi- ning sotsiaalvaldkonnas. A. Le Coq on Tartu piirkonna edukaim ettevõte, seega on meile jätkuvalt oluline ka Tartu piirkonna arengusse panustamine.


Sotsiaalvaldkond

Maarja Küla

A. Le Coq on Maarja Küla püsitoetaja olnud alates 2002. aastast. Maarja Küla arendamisel on tähtsaim, et ühiskonna nõrgimad saavad tunda elamisest siirast rõõmu. Nad tunnevad, et nad on siin ilmas kellelegi vajalikud ning see kosutab nende hinge. Maarja Küla on sild inimeste vahel. See on kahe seni lahus elanud maailma kokkupuutepunkt.


SPORT

Toetame nii tipp- kui ka harrastussportlasi. A. Le Coq on pannud õla alla eestlaste kõige armastatumale spordialale ‒ jalgpallile, ning ellu kutsunud noorte tippspordi toetusprojekti.

Jalgpall

A. Le Coq on Eesti jalgpalli toetanud juba 20 aastat. Oleme Eesti Jalgpalli Liidu pikaajaline kuldsponsor, arendades nii Eesti esindusstaadioni A. Le Coq Arenat kui ka toetades Eesti Jalgpalli Liidu kaudu mitmeid noorteprojekte.

2013. aastal sõlmisime Eesti Jalgpalli Liiduga pikaajalise koostöölepingu, mille alusel kannab kohalik jalgpalli tippliiga Premium liiga nime.

Noortejalgpalli arendamiseks on A. Le Coq sponsoreerinud koos UEFA-ga minijalgpalliväljakute ehitamist üle Eesti. Tänu rahalisele abile rajas Jalgpalli Liit 40 väljakut Eesti maakonnakeskustes, linnades ja koolide juures.

alc-toetab-premiumliiga

A. Le Coqi alkoholivaba õlut pakutakse Tartu maratoni rahvaspordiüritustel

Tartu maratoniga seob meid ligi 20 aasta pikkune sisukas koostöö. Ilmselt ei ole suusamaratonisõpra, kes poleks kuulnud kuumast A. Le Coqi meeõllest, mida lõpetajatele finišis kosutuseks pakutakse. See on jook, mille maratoni enda meeskond meie tumedast õllest, sidrunimahlast ja meest kokku segab ning kuumalt serveerib. Lisaks suusavõistlustele on meie tooted pakkunud kosutust kõikidele spordisõpradele ka teistel spordiüritustel, alast sõltumata.

Tartu maraton oli Eesti esimene suurüritus, mis tõi alkoholivaba õlle kui taastusjoogi spordiürituse lõpujookide nimistusse. Alates 2017. aastast saavad kõik Tartu maratoni jooksu-, ratta- ja rulluisumaratonide lõpetajad valida kosutuseks kas A. Le Coqi alkoholivaba õlle või Aura vee.

Tartu maratoni ürituste toitlustuse juht Oliver Kivimäe toob Tartu maratoni ja õlletootja partnerlusele paralleeliks näiteid teiste riikide maratonidest, kus alkoholivaba õlut on finišeerijatele pakutud juba mõnda aega. „Tartu maratonidel pakume alkoholivaba õlut juba mitu aastat ja kui alguses eelistati pigem vett, siis üha enam otsustatakse alkoholivaba õlle kasuks. On aru saada, et see on trend, mis kasvab, aga kindlasti vajab see veelgi enam teavitustööd.“

Tartu Maratoni Kuubiku sarja kuuluvad maastikumaraton (jooks), rattaralli, rulluisumaraton, rattamaraton ja linnajooks.

A. Le Coq on Maijooksu ja Tallinna Maratoni ametlik joogipartner

2019. aasta kevadel alustasime koostööd Eesti suurimate jooksuürituste Tallinna Maratoni ja Maijooksuga. Naiste hulgas populaarsel Maijooksul pakume janustele jooksulistele joogipunktides Aura vett ja preemiajoogina uusi Aura tooteid – 2019. aastal oli selleks näiteks karboniseeritud mineraliseeritud veest ja mahlast valmistatud Aura Schörle jook.

Esimest korda on koostöö osaks A. Le Coqi alkoholivaba isotoonilise nisuõlle pakkumine nii pool- kui ka täismaratoni jooksupunktides. Tegemist on täiesti ainulaadse tootega, mis on oma omadustelt võrdväärne isotoonilise spordijoogiga. Jooksu- ja suusamaratonide finišis isotoonilise alkoholivaba õlle pakkumine on maailmas laialt levinud trend, kuna toode on hea alternatiiv spordijoogile ning taastab hästi kaotatud vedelikuvarud.

Lisaks Maijooksule ja Tallinna Maratonile kuulub koostööürituste sarja ka Ida-Virumaa suurim spordiüritus – Narva Energiajooks.

A. Le Coq Muhu väina regatt

Muhu väina regatt on Eesti vanim purjeregatt, mille partner on A. Le Coq juba enam kui kümmekond aastat. Kaheksa päeva kestev regatt paneb proovile nii meeskonna kui ka jahid ja tõsine heitlus käib nii iga etapi kui ka kogu regati kohapunktide eest. Aasta-aastalt on osalejate arv kasvanud ja regatt muutunud üha rahvusvahelisemaks. 2017. aastal, kui A. Le Coqi Muhu väina regatt tähistas oma 60 aasta juubelit, osales rekordarv jahte – ligi 130, sh 29 jahti Lätist, Leedust, Soomest ja Venemaalt.

Regatti korraldavad Kalevi Jahtklubi ja Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga

Korraldavad klubid:

regatt

Aura keskus

aura logoTartumaa edukaima ettevõttena toetame Lõuna-Eesti suurimat veekeskust ‒ Aura Veekeskust. 2001. aastal avatud kompleksis on ujula, veepark ja tervisekeskus. Veekeskust ning Aura kaubamärki ühendavateks väärtusteks on kvaliteet ja hoolivus, samuti aktiivne ja tervislik eluviis.

alc-toetab-aura

A. Le Coqi spordimaja

AlecoqSportLogo_ppp2006. aastal valmis A. Le Coqi toetusel Tartu linna täiesti uus spordihall A. Le Coq SPORT, mis laiendas oluliselt Tartu noorte sportimisvõimalusi. A. Le Coq Spordimajas on kolm universaalset harjutusväljakut, millest kaks on tavatingimustes pallimängijate ning üks iluvõimlejate käsutuses. Võistlusteks avatavad tribüünid võimaldavad võistlusi jälgida üle 2000 pealtvaatajal. Lisaks on spordihoones veel harjutussaal judoklubidele ning jalgratturite treeningbaas, jõusaal, saunad ja spordimeditsiinikeskus.

alc-toetab-alcspordimaja

panustame Eesti ettevõtete sportimisse

Eesti Firmaspordiliidu ühingu eesmärgiks on pakkuda Eesti ettevõtete töötajatele sportlikku meelelahutust. 2020. aastal saab ühing 15 aastaseks ja pool sellest ajast on ka A. Le Coq panustanud üritustesse, kus kolleegidega mõõtu võetakse. Usume, et aktiivne sportimine tõstab inimeste enesetunnet ning rõõmsate kolleegidega või koostööpartneritega saavutame rohkem. Firmaspordiliidu kevad-, suve-, sügis- ja talispartakiaadist võtab osa üle 500 aktiivse töötaja ja kõikidele pingutajatele on jõudu juurde andmas A. Le Coqi tootevalik.

Rohkem infot Eesti Firmaspordi Liidu tegemiste kohta leiad: www.firmasport.ee


Haridus ja teadus

Olvi ja A. Le Coqi stipendium toetab ning tunnustab tehnikaerialade õpetajaid ja õpilasi

A. Le Coq on kohalikku kutseharidusse panustanud juba pikalt, toetades aastatel 2005–2017 stipendiumitega Tartu ja Võrumaa Kutsehariduskeskuste mehhatroonika ja lukksepaeriala parimaid õpilasi. 2018. aastal viidi koostöö Tartu Kutsehariduskeskusega uuele tasemele, millega pandi alus veelgi sisukamale ja suuremale koostööle kutsehariduse edendamisel. See hõlmab endas nii rahalisi stipendiume kui ka joogitööstuse teadmiste ja oskuste praktiseerimist tehases.

Igal aastal annab ettevõte välja 5000 euro väärtuses stipendiumeid parimale õpetajale ja kahele õppurile ning korraldab ainemooduli “Tööstus- ja tootmismehhatroonika seadmete ning alamsüsteemide paigaldamine ja käitlemine” õppimise täies mahus tehases. Nii teoorialoenguid kui ka praktilist osa viivad läbi A. Le Coqi töötajad, kes oma igapäevaelus pedagoogidena ei tööta.

Lisaks pikka aega välja antud õpilasstipendiumitele valis A. Le Coq 2019. aasta juunis koostöös Tartu Kultuurkapitaliga välja esimese Olvi fondi 3000-eurose õpetajastipendiumi, mille eesmärk on tunnustada tehnikaerialade õpetajate tehtud tööd ja teiselt poolt anda õpetajale võimalus end kurssi viia joogitööstuse ja sellega seotud tehnikainnovatsiooniga. Stipendiumi saamine võimaldab lisaks nii stažeerimist A. Le Coqis kui ka tööstusharu tutvustava välismessi külastust või õppekäiku teistesse Olvi grupi ettevõtetesse.

A. Le Coqi stipendiumide väljaandmise laiem eesmärk on tehnilise kutsehariduse propageerimine ja arendamine. Lisaks joogitööstusele vajatakse pea kõigis eluvaldkondades hästi ettevalmistatud tehnikaspetsialiste, kes on arenemis- ja õpihimulised. A. Le Coq soovib olla avatud ning näidata nii tehnikaõpetajatele kui ka õpilastele tänapäevases ettevõttes rakendatud tehnikalahendusi ja olla heaks partneriks Tartu kutsehariduskeskusele, et õppeprotsessis räägitu oleks võimalikult lähedal tegelikule elule. Koostöö kutsekooli õpetajate ja õpilastega on põnev ning ka A. Le Coqi inimesi arendav.

Taotlemise info leiab Kultuurkapitali kodulehelt

Teaduskeskus AHHAA

Teaduskeskust AHHAA oleme toetanud aastast 1999. Usume, et AHHAA tegevuse tulemusel saab Eesti  targemaks. Paljudel väikestel ja suurtel huvilistel on võimalik avastada endas see teaduspisik, mis idanema hakates viib suurte tegude ja avastusteni. 2011. aastal valmis AHHAA teaduskeskuse uus hoone, mis on esimene teaduskeskuseks kavandatud hoone Balti riikides.

alc-toetab-ahhaa