A. Le Coq

A. Le Coq toetab

A. Le Coq loob positiivseid elamusi ‒ Eesti suurima joogitootja A. Le Coq’i eesmärk on luua hea tunne kõigile endaga seotud huvigruppidele. Oma tarbijatele ‒ läbi parima maitse ja kvaliteediga toodete, kogu ühiskonnale ‒ vastutustundliku ja hooliva käitumisega ettevõttena. Kliendikeskse lähenemise kaudu  pakume jätkuvat kasumlikkust ning oleme usaldusväärne partner kõigile neile, kellega teeme koostööd.

Ettevõte toetab tipp- ja rahvasporti, kultuuri ning teadust, aidates tõhusa maksumaksjana kaasa nende valdkondade arengule. A. Le Coq loob hea tunde ka oma töötajatele, kellele pakub motiveerivat töökeskkonda ning majanduslikku stabiilsust. Omanikele tagame ettevõtte  hea toimivuse ja motiveeritud töötajate kaudu ettevõtte efektiivsuse, turuosa kasvu ning jätkuva kasumlikkuse.

A. Le Coq’i tänane edu on saavutatud tänu ühiskonna positiivsele toetusele. Seetõttu tunneme  moraalset kohustust ja sotsiaalset vastutust aidata neid valdkondi, mida ei ole piisavalt rahastatud. Meie jaoks tähendab sotsiaalne vastutustunne, et mõtleme igapäevaselt, kuidas saame omalt poolt kaasa aidata Eesti elu paremaks muutmisele.

Oleme aastate jooksul toetanud nii rahaliselt kui ka muul moel algatusi nii haridus-, teadus-, kultuuri- kui ka spordi- ning sotsiaalvaldkonnas. A. Le Coq on Tartu piirkonna edukaim ettevõte, seega on meile jätkuvalt oluline ka Tartu piirkonna arengusse panustamine.


Sotsiaalvaldkond

Maarja Küla

A. Le Coq on Maarja Küla püsitoetaja olnud alates 2002. aastast. Maarja Küla arendamisel on tähtsaim, et ühiskonna nõrgimad saavad tunda elamisest siirast rõõmu. Nad tunnevad, et nad on siin ilmas kellelegi vajalikud ning see kosutab nende hinge. Maarja Küla on sild inimeste vahel. See on kahe seni lahus elanud maailma kokkupuutepunkt.


Sport

Toetame nii tipp- kui ka harrastussportlasi. A. Le Coq on pannud õla alla eestlaste kõige armastatumale spordialale ‒ jalgpallile, ning ellu kutsunud noorte tippspordi toetusprojekti.

Jalgpall

A. Le Coq on Eesti Jalgpalli Liidu pikaajaline kuldsponsor, arendades nii Eesti esindusstaadioni A. Le Coq Arenat kui ka toetades Eesti Jalgpalli Liidu kaudu mitmeid noorteprojekte.

2013. aastal sõlmisime Eesti Jalgpalli Liiduga viieaastase koostöölepingu, mille alusel kannab kohalik jalgpalli tippliiga Premium liiga nime.

Noortejalgpalli arendamiseks on A. Le Coq sponsoreerinud koos UEFA-ga minijalgpalliväljakute ehitamist üle Eesti. Tänu rahalisele abile rajas Jalgpalli Liit 40 väljakut Eesti maakonnakeskustes, linnades ja koolide juures.

alc-toetab-premiumliiga

Arctic Sport Club

Harrastussportlasi toetame Arctic Sport Club treeningklubi kaudu. Tallinnas ja Tartus asuvate spordikeskuste eesmärk on pakkuda inimestele rõõmu tervest kehast ja hingest. Arctic Sport Club on oma nime saanud A. Le Coq’i spordijookide sarjalt Arctic Sport. Mõlemate ühisosaks on see, et nad annavad uut energiat ja kosutavad keha ning vaimu.

alc-toetab-arctic

A. LE COQ MUHU VÄINA REGATT

Muhu väina regatt on Eesti vanim purjeregatt, mille partner on A. Le Coq juba enam kui kümmekond aastat. Kaheksa päeva kestev regatt paneb proovile nii meeskonna kui ka jahid ja tõsine heitlus käib nii iga etapi kui ka kogu regati kohapunktide eest. Aasta-aastalt on osalejate arv kasvanud ja regatt muutunud üha rahvusvahelisemaks. 2017. aastal, kui A. Le Coqi Muhu väina regatt tähistas oma 60 aasta juubelit, osales rekordarv jahte, sh 29 jahti Lätist, Leedust, Soomest ja Venemaalt.

Sel aastal toimub 61. A. Le Coqi Muhu väina regatt juulikuu teisel nädalal ehk 7.–14. juulil. Regatt saab alguse Tallinnas Kalevi Jahtklubis, kust liigutakse Kakumäe sadamasse, ja edasi purjetatakse Heltermaa sadamasse Hiiumaal. Hiiumaale jäädakse paariks päevaks, et siis vahepeatusega Kihnu saarel jõuda regati lõppsadamasse Pärnus.

Regatti korraldavad Kalevi Jahtklubi ja Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Korraldavad klubid:

regatt

PREMIUM PURJEKAS

2016. aastal pikendas A. Le Coq neljaks aastaks koostöölepingut jahiga Premium. Uuenenud koostööleppe raames sai Premium ka uhiuue välimuse, milles tehti esimene sõit purjetamise MM-l Kopenhaagenis, kus Premium jaht pälvis edukaima Eesti purjejahina 5. koha.

purjekas

Aura keskus

aura logoTartumaa edukaima ettevõttena toetame Lõuna-Eesti suurimat veekeskust ‒ Aura Veekeskust. 2001. aastal avatud kompleksis on ujula, veepark ja tervisekeskus. Veekeskust ning Aura kaubamärki ühendavateks väärtusteks on kvaliteet ja hoolivus, samuti aktiivne ja tervislik eluviis.

alc-toetab-aura

A. Le Coq spordimaja

AlecoqSportLogo_ppp2006. aastal valmis A. Le Coq’i toetusel Tartu linna täiesti uus spordihall A. Le Coq SPORT, mis laiendas oluliselt Tartu noorte sportimisvõimalusi. A. Le Coq Spordimajas on kolm universaalset harjutusväljakut, millest kaks on tavatingimustes pallimängijate ning üks iluvõimlejate käsutuses. Võistlusteks avatavad tribüünid võimaldavad võistlusi jälgida üle 2000 pealtvaatajal. Lisaks on spordihoones veel harjutussaal judoklubidele ning jalgratturite treeningbaas, jõusaal, saunad ja spordimeditsiinikeskus.

alc-toetab-alcspordimaja


Kultuur

Viljandi pärimusmuusika festival

Iga aasta juulis Viljandi lossimägedes ja südalinnas peetav pärimusmuusika festival on ühe erilise, 1990. aastate algul levima hakanud mõtteviisi tugevaim väljendus. See mõtteviis väärtustab tavasid, pärimust ja paikkondlikku identiteeti, püüdes aastasadade ja -tuhandete vältel kogunenud vaimseid väärtusi kohandada kaasaegse elukorraldusega – ikka selleks, et traditsioonid elaksid ja meie rahvuslik eripära seeläbi tugevneks.

Viljandi pärimusmuusika festivalist on aastatega kujunenud omasuguste seas üks Balti- ja Põhjamaades suuremaid. See on:

  • 4 päeva pärimuspidu nii väli- kui ka siselavadel
  • 200 esinejat, 100 kontserti
  • Ligikaudu 20 000 külastajat
  • Tasuta kontserdid Rohelisel laval ja tantsupõrandal
  • Pillimängu, laulu ja tantsude õpitoad
  • Ööülikool
  • Muinasjututoad
  • Käsitööhoov
  • Näitused
  • Kontserdid maakonnas

Viljandi pärimusmuusika festivali külastaja on rõõmsameelne, ümbritsevast ja endast hooliv, armumis- ning süvenemisvõimeline, nooruslik ja õnnelik inimene. Selline on ka festivali vaim!

2017. aastal on Viljandi pärimusmuusika festivalil 25 aasta juubel. Tähistame seda erakordset sündmust veerandsajandi särtsakaima peoga, mis on kantud teemast “Uut ja vana”.


Haridus ja teadus

A. LE COQI KUTSEHARIDUSSTIPENDIUMID

Innustamaks noori omandama praktilisi tarkusi, hakkasime 2007. aastal koostöös Tartu ja Võrumaa kutsehariduskeskustega andma välja stipendiumit mehhatroonika, lukksepa või infotehnoloogiasüsteemide (töö automaatjuhtimisega tööpinkidega) eriala omandavatele õpilastele. Oleme rõõmsad, et meieni on selle koostöö raames jõudnud mitu tarmukat ja nutikat noort, kes on oma oskuste ning teadmistega eeskujuks teistele omaealistele ja värskeks inspiratsiooniks kogu A. Le Coqi kollektiivile. Samuti on meil hea meel tõdeda, et koostöö kutsehariduskoolidega on kasvanud väga viljakaks ja produktiivseks. Usume, et oleme loonud alustavatele spetsialistidele hea praktikabaasi, pakkudes võimalust oma teadmised töökohal proovile panna ning avades neile enam joogi- ja õlletööstuse igapäevast toimimist.

 

Teaduskeskus AHHAA

Teaduskeskust AHHAA oleme toetanud aastast 1999. Usume, et AHHAA tegevuse tulemusel saab Eesti  targemaks. Paljudel väikestel ja suurtel huvilistel on võimalik avastada endas see teaduspisik, mis idanema hakates viib suurte tegude ja avastusteni. 2011. aastal valmis AHHAA teaduskeskuse uus hoone, mis on esimene teaduskeskuseks kavandatud hoone Balti riikides.

 

alc-toetab-ahhaa