A. Le Coq

A. Le Coq toetab

A. Le Coq loob positiivseid elamusi ‒ Eesti suurima joogitootja A. Le Coq’i eesmärk on luua hea tunne kõigile endaga seotud huvigruppidele. Oma tarbijatele ‒ läbi parima maitse ja kvaliteediga toodete, kogu ühiskonnale ‒ vastutustundliku ja hooliva käitumisega ettevõttena. Kliendikeskse lähenemise kaudu  pakume jätkuvat kasumlikkust ning oleme usaldusväärne partner kõigile neile, kellega teeme koostööd.

Ettevõte toetab tipp- ja rahvasporti, kultuuri ning teadust, aidates tõhusa maksumaksjana kaasa nende valdkondade arengule. A. Le Coq loob hea tunde ka oma töötajatele, kellele pakub motiveerivat töökeskkonda ning majanduslikku stabiilsust. Omanikele tagame ettevõtte  hea toimivuse ja motiveeritud töötajate kaudu ettevõtte efektiivsuse, turuosa kasvu ning jätkuva kasumlikkuse.

A. Le Coq’i tänane edu on saavutatud tänu ühiskonna positiivsele toetusele. Seetõttu tunneme  moraalset kohustust ja sotsiaalset vastutust aidata neid valdkondi, mida ei ole piisavalt rahastatud. Meie jaoks tähendab sotsiaalne vastutustunne, et mõtleme igapäevaselt, kuidas saame omalt poolt kaasa aidata Eesti elu paremaks muutmisele.

Oleme aastate jooksul toetanud nii rahaliselt kui ka muul moel algatusi nii haridus-, teadus-, kultuuri- kui ka spordi- ning sotsiaalvaldkonnas. A. Le Coq on Tartu piirkonna edukaim ettevõte, seega on meile jätkuvalt oluline ka Tartu piirkonna arengusse panustamine.


Sotsiaalvaldkond

Maarja Küla

A. Le Coq on Maarja Küla püsitoetaja olnud alates 2002. aastast. Maarja Küla arendamisel on tähtsaim, et ühiskonna nõrgimad saavad tunda elamisest siirast rõõmu. Nad tunnevad, et nad on siin ilmas kellelegi vajalikud ning see kosutab nende hinge. Maarja Küla on sild inimeste vahel. See on kahe seni lahus elanud maailma kokkupuutepunkt.


Sport

Toetame nii tipp- kui ka harrastussportlasi. A. Le Coq on pannud õla alla eestlaste kõige armastatumale spordialale ‒ jalgpallile, ning ellu kutsunud noorte tippspordi toetusprojekti.

Jalgpall

A. Le Coq on Eesti Jalgpalli Liidu pikaajaline kuldsponsor, arendades nii Eesti esindusstaadioni A. Le Coq Arenat kui ka toetades Eesti Jalgpalli Liidu kaudu mitmeid noorteprojekte.

2013. aastal sõlmisime Eesti Jalgpalli Liiduga viieaastase koostöölepingu, mille alusel kannab kohalik jalgpalli tippliiga Premium liiga nime.

Noortejalgpalli arendamiseks on A. Le Coq sponsoreerinud koos UEFA-ga minijalgpalliväljakute ehitamist üle Eesti. Tänu rahalisele abile rajas Jalgpalli Liit 40 väljakut Eesti maakonnakeskustes, linnades ja koolide juures.

alc-toetab-premiumliiga

Arctic Sport Club

Harrastussportlasi toetame Arctic Sport Club treeningklubi kaudu. Tallinnas ja Tartus asuvate spordikeskuste eesmärk on pakkuda inimestele rõõmu tervest kehast ja hingest. Arctic Sport Club on oma nime saanud A. Le Coq’i spordijookide sarjalt Arctic Sport. Mõlemate ühisosaks on see, et nad annavad uut energiat ja kosutavad keha ning vaimu.

alc-toetab-arctic

A. LE COQ MUHU VÄINA REGATT

image001Muhu Väina regatt on Eesti vanim purjeregatt, mille partner A. Le Coq on juba kümmekond aastat. Kaheksa päeva kestev regatt paneb proovile nii meeskonna kui ka jahid ning tõsine heitlus käib nii iga etapi kui kogu regati kohapunktide eest. Aasta-aastalt on regatil osalejate arv kasvanud ja regatt üha rahvusvahelisemaks muutunud. 2016. aastal peetud 59. A. Le Coq Muhu Väina regatt oli seni Eestis korraldatud purjeregattidest suurim – eelregistreerus 121 jahti ja regatil finišeerus kokku 108 jahti Eestist (94), Soomest (2), Lätist (3), Leedust (1) ja Venemaalt (8) 627 purjetajaga pardal.

2017. aastal tähistab A. Le Coq Muhu Väina regatt oma 60. juubelit, mille puhul on regati suurejooneline lõpp planeeritud Riiga.

Korraldavad klubid:

regatt

PREMIUM PURJEKAS

2016. aastal pikendas A. Le Coq neljaks aastaks koostöölepingut jahiga Premium. Uuenenud koostööleppe raames sai Premium ka uhiuue välimuse, milles tehti esimene sõit purjetamise MM-l Kopenhaagenis, kus Premium jaht pälvis edukaima Eesti purjejahina 5. koha.

purjekas

Aura keskus

aura logoTartumaa edukaima ettevõttena toetame Lõuna-Eesti suurimat veekeskust ‒ Aura Veekeskust. 2001. aastal avatud kompleksis on ujula, veepark ja tervisekeskus. Veekeskust ning Aura kaubamärki ühendavateks väärtusteks on kvaliteet ja hoolivus, samuti aktiivne ja tervislik eluviis.

alc-toetab-aura

A. Le Coq spordimaja

AlecoqSportLogo_ppp2006. aastal valmis A. Le Coq’i toetusel Tartu linna täiesti uus spordihall A. Le Coq SPORT, mis laiendas oluliselt Tartu noorte sportimisvõimalusi. A. Le Coq Spordimajas on kolm universaalset harjutusväljakut, millest kaks on tavatingimustes pallimängijate ning üks iluvõimlejate käsutuses. Võistlusteks avatavad tribüünid võimaldavad võistlusi jälgida üle 2000 pealtvaatajal. Lisaks on spordihoones veel harjutussaal judoklubidele ning jalgratturite treeningbaas, jõusaal, saunad ja spordimeditsiinikeskus.

alc-toetab-alcspordimaja


Kultuur

Laulu- ja Tantsupeod

A. Le Coq teeb Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega koostööd juba 2001. aastast. Mitmeid kordi oleme pannud peasponsorina õla alla Eesti Laulu- ja Tantsupeo ning Noorte Laulu- ja Tantsupeo korraldamisele. Laulupeod on eesti rahvuskultuuri ühed olulisemad kandjad ja laulupidude toetamise kaudu toetame eesti kultuuri ning laulupidude traditsiooni säilimist.

alc-toetab-laulupidu

Viljandi pärimusmuusika festival

Iga aasta juulis Viljandi lossimägedes ja südalinnas peetav pärimusmuusika festival on ühe erilise, 1990. aastate algul levima hakanud mõtteviisi tugevaim väljendus. See mõtteviis väärtustab tavasid, pärimust ja paikkondlikku identiteeti, püüdes aastasadade ja -tuhandete vältel kogunenud vaimseid väärtusi kohandada kaasaegse elukorraldusega – ikka selleks, et traditsioonid elaksid ja meie rahvuslik eripära seeläbi tugevneks.

Viljandi pärimusmuusika festivalist on aastatega kujunenud omasuguste seas üks Balti- ja Põhjamaades suuremaid. See on:

  • 4 päeva pärimuspidu nii väli- kui ka siselavadel
  • 200 esinejat, 100 kontserti
  • Ligikaudu 20 000 külastajat
  • Tasuta kontserdid Rohelisel laval ja tantsupõrandal
  • Pillimängu, laulu ja tantsude õpitoad
  • Ööülikool
  • Muinasjututoad
  • Käsitööhoov
  • Näitused
  • Kontserdid maakonnas

Viljandi pärimusmuusika festivali külastaja on rõõmsameelne, ümbritsevast ja endast hooliv, armumis- ning süvenemisvõimeline, nooruslik ja õnnelik inimene. Selline on ka festivali vaim!

2017. aastal on Viljandi pärimusmuusika festivalil 25 aasta juubel. Tähistame seda erakordset sündmust veerandsajandi särtsakaima peoga, mis on kantud teemast “Uut ja vana”.


Haridus ja teadus

A. Le Coq kutseharidusstipendiumid

Innustamaks praktilise tarkuse omandamist, toetame stipendiumitega Tartu ja Võrumaa Kutsehariduskeskuste mehhatroonika, lukksepa või infotehnoloogiasüsteemide (töö automaatjuhtimisega tööpinkidega) õpilasi, kes on oma õpingutesse ja töössesuhtumisega eeskujuks oma kaasõpilastele ning võimalusel leiavad rakendust joogi- ja õlletööstuses. Ühe stipendiumi suuruseks on 2600 eurot ning selle on varasemalt pälvinud:

2007 ‒ Allar Vendla, Egert Lehtla, Aron Ott, Valeri Vetšerkovski
2008 ‒ Ahto Puusepp ja Marko Oppar
2009 ‒ Rainer Lodde ja Artur Semjonov
2010 ‒ Mihkel Teppan ja Mart Roht
2011 ‒ Risto Unti ja Martin Venski
2012 ‒ Kaivar Kõomägi ja Alo Tammekun
2013 ‒ Siim Sankovski ja Rein Saetalu
2014 ‒ Ahto Vainikko ja Urmo Kõiv
2015 ‒ Riivo Rivimets ja Aleksei Nikandrov

 

Teaduskeskus AHHAA

Teaduskeskust AHHAA oleme toetanud aastast 1999. Usume, et AHHAA tegevuse tulemusel saab Eesti  targemaks. Paljudel väikestel ja suurtel huvilistel on võimalik avastada endas see teaduspisik, mis idanema hakates viib suurte tegude ja avastusteni. 2011. aastal valmis AHHAA teaduskeskuse uus hoone, mis on esimene teaduskeskuseks kavandatud hoone Balti riikides.

 

alc-toetab-ahhaa


Loodus

Aura Loodusrada Tabasalu looduspargis

A. Le Coq’i ja Eestimaa Looduse Fondi poolt rajatud Aura Loodusrada valmis 2008. aastal. Tabasalu looduspargis asuv Aura Loodusrada paikneb Tallinnast 6 km kaugusel ning on mõeldud eeskätt Tallinna ja Harjumaa piirkonna elanikele ning koolide õpilastele, kuid rajale on oodatud ka kõik teised loodushuvilised. Tänu Aura Loodusrajale paigaldatud võõrkeelsele infostendidele, sobib loodusrajale viia ka väliskülalisi, kellel on huvi Eesti loodusega lähemalt tutvumiseks. Kogu Loodusraja pikkus on ligi 6 kilomeetrit, mis kulgeb mööda klindipealselt, läbib mereranna ning lõppeb mõnusal piknikuplatsil, kus on võimalik sõprade või pere seltsis maha istuda ja piknikukorvi sisu tühjendada.

Loodusraja finantseerimine on A. Le Coq’i jaoks sotsiaalset vastutust kandev projekt, mille kaudu soovitakse panustada Eestimaa loodusesse ning keskkonda.

 

alc-toetab-tabasalu